Яку рибу можна давати дітям? Рекомендації

як розморозити продукти

Риба корисна для нашого організму. Для того, щоб отримати користь варто обирати рибу з меншою кількістю ртуті. Одна порція вмішується на долоню, рибу з найменшою кількістю ртуті можна вживати 2-3 рази на тиждень.

Про тунець і печінку тріски написала окремо статтю.

Щодо консервованої риби

Північноатлантична скумбрія або тихоокеанська скумбрія, сардини та лосось мають найменший вміст ртуті та безпечні для дітей. Шпроти та кільку не рекомендується вводити рано через їх високий вміст солі та консервантів. Тому краще після 3 років, коли дитина вже може більш безпечно споживати такі продукти. Вводити консерви оптимально враховуючи який вміст солі. Рекомендую всі питання, щодо діток, також обговорювати з педіатром.

ВООЗ щодо риби в прикормі:

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує вводити прикорм, включаючи рибу, з 6-місячного віку, продовжуючи грудне вигодовування до двох років і більше. Важливо пропонувати дитині різноманітні продукти, які потребують жування, такі як м’ясо, курка, риба, фрукти, овочі та яйця.

FDA щодо споживання риби:

Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) радить обирати рибу з низьким вмістом ртуті для дітей та вагітних жінок. До таких видів належать креветки, консервований легкий тунець, лосось, минтай (наприклад) і тд. Рекомендується споживати приблизно до 340 грамів такої риби на тиждень. Слід уникати риб з високим вмістом ртуті, таких як акула, риба-меч, королівська скумбрія, білий тунець.

Поради щодо введення риби в прикорм:

  • Початок прикорму: Розпочинайте з невеликих порцій добре приготованої риби, поступово збільшуючи кількість.

  • Спостереження за алергією: Уважно стежте за можливими алергічними реакціями, такими як висипання, набряки або проблеми з диханням. У разі появи симптомів негайно зверніться до лікаря.

  • Уникання кісток: Переконайтеся, що в рибі немає кісток, щоб запобігти ризику задухи.

  • Різноманітність: Пропонуйте різні види риби та морепродукти, щоб забезпечити надходження різноманітних поживних речовин.

Будь ласка напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ще рецепти