Вода в раціоні дітей

Вода дітям до 6 місяців може позбавляти необхідних поживних речовин, які вони отримують з суміші або грудного молока. До шести місяців, воду дитині дають в окремих випадках за рекомендацією педіатра. Якщо сумніваєтеся, обов’язково проконсультуйтеся з педіатром. Саме лікар допоможе знайти краще рішення, адже воно завжди залежить від всіх обставин та умов, в яких ви проживаєте.

Чи потрібно кип’ятити воду дітям?

Немовлятам до 6 місяців, яким необхідно використовувати воду, не слід брати воду прямо з водопровідного крана, оскільки вона не є стерильною. Воду з-під крана потрібно спочатку закип’ятити, а потім дати їй охолонути. Воду для дітей старше 6 місяців кип’ятити не потрібно, за умови що вона не забруднена. Залежно від вашого місця проживання та яка вода вам доступна. Як і вода з-під крана, бутильована вода не є стерильною, тому її потрібно кип’ятити, перш ніж використовувати для приготування.

Яку воду давати дітям з 6 місяців?

Кип’ячена водопровідна (якщо якість води відповідає нормам).
🔹 Воду потрібно кип’ятити 1 хвилину (або 3 хвилини на висоті понад 2000 м – гори, високогір’я) і охолоджувати перед подачею.
🔹 Це необхідно через можливу наявність мікроорганізмів та нітратів.

Бутильована вода
🔹 Вибирати дитячу воду або звичайну питну воду, яка відповідає вимогам FDA/ЄС (вміст нітратів <10 мг/л).
🔹 Вода має бути без газу, без мінеральних добавок (мінімально мінералізована).

Дітям потрібно нагадувати про пиття, тому що вони погано розрізняють сигнали тіла про спрагу.

Якщо літо і спекотно, дитина активно грається потреба у воді зростає. Також важливо пропонувати воду під час їжі, особливо якщо вона суха. Дуже важливо пити багато води під час хвороби. 

Поради: Привчаючи дитину до води, намагайтеся експериментувати. Пропонуйте різний посуд, дайте погратися з водою, можна поїти водичкою улюблені іграшки. Спробуйте цей процес підкріпити позитивними емоціями. Дуже важливим є власний приклад. Можна розмістити кухоль з водою на столі. Також створити цікавий процес разом, наприклад додати у воду нарізаний апельсин чи інші фрукти. Іноді доречно спробувати цікаві чашки, поїльники, трубочки, дитячий кулер для води. Спробуйте цокатися чашками з водою.

Маленьким дітям не можна давати сік, компот, чай. 

В основі харчування мають бути фрукти, а не сік. 

Дослідники стверджують, вживання фруктових соків у віці до одного року може бути небезпечним для дитячого здоров’я.

Скільки води можна давати дитині у віці 6 місяців?

 Вода має бути запропонована в невеликих кількостях і переважно під час прийому їжі, щоб допомогти дитині звикнути до пиття з чашки та розвинути навички ковтання.

Рекомендовані норми вживання води для дітей та дорослих відповідно до рекомендацій Solid Starts, WHO (ВООЗ) та AAP (Американської академії педіатрії):
Вік Кількість води на день
6–12 місяців до 60–120 мл (¼–½ скл.)
1–3 роки ≈ 1–4 чашки (240–960 мл)
4–8 років ≈ 5 чашок (1,2 л)
9–13 років ≈ 7–8 чашок (1,6–1,9 л)
14+ років ≈ 8–11 чашок (1,9–2,6 л)

🔹 До 6 місяців: додавати воду не потрібно, адже малюкові вистачає грудного молока або суміші.
🔹 З 6 місяців: можна починати давати по кілька ковтків під час прийомів їжі, але не замінювати воду на молоко чи суміш.
🔹 З 1 року: дитина може пити воду вільно, але обсяг ще залежить від їжі та активності.

Це загальні рекомендації – фактичні потреби можуть змінюватися залежно від клімату, активності, особливостей харчування та здоров’я дитини. 😊

Коли влітку дуже спекотно дитина потребує частішого прикладання до грудей або може частіше просити суміш. Так само спека може вливати на апетит дитинки. Якщо ви почали переживати щодо кількості рідини чи їжі в спеку краще звернутися до педіатра.

Важливо пам’ятати, що грудне молоко або дитяча суміш залишаються основним джерелом рідини і поживних речовин для дитини у віці шести місяців, тому вода повинна бути додатковою, а не основною рідиною.

🌿 Якщо стаття була корисною, не забудьте поширити її на свою сторінку, щоб не загубити 🤍
📲 Підписуйтеся в InstagramYouTube та Facebook, щоб стежити за оновленнями.

💬 Ваша думка важлива! Залишайте коментар.👇✨

Будь ласка напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *



Ще рецепти