Коли можна вводити в раціон гранат: близько 6 місяців, в безпечній подачі.
Подача: на початку прикорму потрібно або розплющити гранат або дати дитині трохи соку розведений водою. Видавити сік із зерен можна, наприклад, використовуючи шприц. З одного року давайте цілі зерна гранату дитинці. Як і іншу їжу, починаємо давати з маленької кількості, та коли виникають запитання звертаємося до педіатра.

Алергія на гранат зустрічається рідко. Гранат зміцнює імунітет, покращує кровотворення та підтримує здорове травлення, завдяки вітамінам, залізу й антиоксидантам.
Фрукт може викликати подразнення на шкірі, це не являється алергією, проте завжди консультуйтеся з педіатром.
Чи можна вживати гранат з кісточками, насінням?
Так, можна вживати гранат з насінням, якщо дитині більше року і немає алергії чи проблем з травленням. Насіння граната містить корисні речовини, такі як клітковина, антиоксиданти, та омега-3 жирні кислоти.
Щоб обрати стиглий і смачний гранат, зверніть увагу на такі ознаки:
✔ Шкірка – тонка, суха, без тріщин.
✔ Колір – рівномірний, насичений червоний або бордовий (залежно від сорту).
✔ Вага – важкий для свого розміру, що означає соковитість.
✔ Звук – при постукуванні чути дзвінкий звук, а не глухий.
✔ Верхівка (коронка) – суха, без зелені та цвілі.
Якщо гранат легкий, має м’яку або потріскану шкірку – він може бути несвіжим або пересохлим.
Як видавити сік граната?
- Якщо у вас є прес для цитрусових, можна використовувати його для вичавлення соку з половинки граната. Просто розрізати гранат навпіл і вичавлювати сік.
-
Покласти насіння в пакет і качалкою видавити сік.
-
Помісти зерна граната в блендер, збивай кілька секунд, а потім проціди сік через марлю або дрібне сито, щоб прибрати м’якоть.
Гранат – справжній природний джерело заліза, яке допомагає підтримувати здоровий рівень гемоглобіну та запобігає анемії, додаючи енергії та сили вашому малюкові! 🌿🤍
Щоб гранат залишався свіжим і смачним, рекомендації зберігання:
-
Цілий гранат: Зберігайте в темному, прохолодному місці при температурі від 5 до 15°C (наприклад, в коморі чи холодильнику). Він може зберігатися до 2-3 тижнів.
-
Почищений гранат: Якщо вже розрізали, м’якоть і зерна слід зберігати в герметичному контейнері в холодильнику, де вони залишатимуться свіжими протягом 2-3 днів.
-
Сік граната: Якщо зроблений сік, його краще зберігати в холодильнику в скляній пляшці, і випити протягом 3-4 днів.