Топ алергенів

Основні алергени

Основні, або ті, що виділяють алергени:

коров’яче молоко, яйця, риба, горіхи (напр. арахіс, волоський…), соя, ракоподібні молюски, пшениця.

Алергія може бути також на інші продукти.

Давайте розберемося.

Відразу хочеться запевнити, що цілком нормально, якщо ви дуже переживаєте.

Не маючи оновлених досліджень, раніше рекомендували уникати алергенів до одного року, але за останніми дослідженнями алергени необхідно вводити в раціон рано та давати досить часто.

Харчова алергія виникає, коли імунна система організму реагує на білок у їжі. Організм швидко реагує іноді навіть протягом декількох секунд або хвилин запальною реакцією. Також важливу роль тут відіграє генетика та схильність людини до алергій. Потрібно відокремити харчову непереносимість та алергію, адже в першому випадку реакція організму можлива і через 1-2 дні. Алергія є більш небезпечною для життя, у той час, як непереносимість викликає, наприклад діарею. В окремих випадках діти переростають алергію в підлітковому віці.

Останні дослідження показали, що введення продуктів, що містять алергени до 12-місячного віку насправді допомагає запобігти харчовій алергії у дітей.

Якщо у вас є генетична схильність до алергії, маєте сумніви, проконсультуйтеся з вашим педіатром. Але педіатр має бути компетентний у цьому питанні та опиратися на сучасні дослідження.

Як вводити алергени?

  • Намагайтеся бути спокійними, це допоможе створити належну атмосферу, можна заручитися підтримкою рідних.
  • Вводити алергени необхідно при гарному самопочутті та здоров’ї дитинки.
  • Давати алергени необхідно вранці, щоб протягом дня прослідковувати реакцію.
  • Пропонуйте один продукт алерген в один прийом їжі. Вам не потрібно чекати декілька днів, щоб запропонувати алерген знову.

Яйця

Рекомендую всі питання, щодо діток, також обговорювати з педіатром. Інстаграм педіатра.

Прояв алергії, може бути досить швидко почервоніння або кропив’янка на шкірі чи обличчі, розлад живота, блювота або діарея. Зверніться до вашого лікаря, якщо виникне реакція. Якщо виникає серйозна алергічна реакція, наприклад утруднене дихання або втрата свідомості телефонуйте 103, в швидку допомогу.

Підписуйтеся: youtube  Познайомитися з нами:  Instagram

На сайті буде інформація, щодо кожного продукту окремо.